משכנתא ללא דאגות

עצרו לרגע ותענו על השאלות הבאות: האם בשביל לרכוש את הבית, הלכתם למתווך? לקחתם עורך דין לחתימת החוזה? ברור שכן, אז למה לא לקחת יועץ למשכנתאות? שיתווכח עם הבנק, שיוריד את המחיר, שיעשה את העבודה עבורכם.

יועץ אובייקטיבי שכזה, מבין בתחום, מכיר את כל התנאים שהבנק נותן, יודע איזה בנק יותר אטרקטיבי, מכיר את כל המסלולים, יודע לנהל מו"מ מקצועי מול הבנק, וגם מעודכן באופן שוטף אם יש משהו חדש בשוק.

ביטוח משכנתא? גרירת משכנתא? מקרקעין? הלוואה עומדת? הלוואת בלון? מס רכישה? ריבית? כבר הלכתם לאיבוד? זה בסדר, אתם ממש לא לבד! זה מה שקורה כשהולכים לבנק במטרה לקחת משכנתא כדי בסופו של דבר לקנות את בית החלומות שלכם. אבל הדרך רצופה מכשולים והבנקים לא ממהרים לתת הלוואות כל כך מהר ויטרטרו אתכם הלוך ושוב הרבה פעמים עד לרגע החתימה המיוחל. ומה יקרה בדרך? סביר להניח שתשלמו הרבה מאוד כסף, רק בגלל שאתם לא יודעים שאפשר ואף רצוי להתווכח עם הבנק.

כשלוקחים משכנתא, למעט עניין הריביות שהוא חשוב מאוד יש לקחת בחשבון גם נושאים נוספים כמו: בחירת סוג המשכנתא, קבועה, משתנה, צמודה למדד או לא צמודה למדד, משך שנות ההחזר, יכולת ההחזר החודשית בראיה לטווח הארוך, החזרים והוצאות כמו מים חשמל ארנונה .. ככל שהבית גדול יותר, כך בהתאמה גודלות ההוצאות עליו…

כשהבנק ניפגש עם היועץ למשכנאות, הם כבר מכירים באופן אישי, הם מדברים באותה השפה, כל המו"מ מתנהל מנקודת פתיחה שונה לחלוטין, היועץ רוצה לבוא לקראתך כדי לתת לך את הפתרון הטוב ביותר, והבנק ירצה להיות אטרקטיבי כדי לקבל עוד לקוחות מאותו יועץ למשכנתאות.

יש הרבה מאוד יועצים למשכנתאות בשוק החופשי, יש הבדלים בין יועץ אחד למשנהו, חשוב לעשות סקר שוק, לברר מי הכי מתאים עבורכם, ובמה הוא נבדל מיועצים אחרים, מה הרקע שלו בעבר, כמה שנים עבד בבנק לפני שיצא להיות יועץ והאם עשה הסמכות מיוחדות.