מה כדאי לבדוק לפני לקיחת משכנתא?

רבים מאיתנו המעוניינים בקבלת משכנתא פונים ישירות אל סניף הבנק שלהם מתוך הנחה כי הוא מכיר את מצבם הפיננסי ויתאים עבורם את האופציה המתאימה ביותר. הדרך העדיפה והנכונה יותר היא לגשת אל הבנק כאשר יש בידיכם את מירב המידע הכרוך בלקיחת הלוואה שכזו. כך ניתן לנהל משא ומתן שיניב את התוצאה הנכונה ביותר עבורכם לטווח הארוך. השירות שלנו מציע פתרון קל ופשוט ללקיחת משכנתאות מהבנק אשר חוסך לכם זמן ובעיקר כסף. לפניכם מספר צעדים שמומלץ לבצע טרם לקיחת משכנתא מהבנק, אשר את כולם אנו מציעים לעשות עבורכם.

כיצד תדעו מהם התנאים המתאימים לכם ביותר?

באינטרנט קיימים אתרים רבים המציעים מחשבון הלוואה אונליין. ניתן (ומומלץ) להזין נתונים במחשבון על פי מצבכם הפיננסי לבדיקת גובה המשכנתא העומדת בתנאים המתאימים לכם ביותר. למשל, הזנת מספר ההחזרים החודשיים, גובהם וגובה הריבית בהם תוכלו לעמוד.

פרמטרים נוספים בתנאי משכנתא: ריבית צמודה וריבית קבועה, פריסה על פי לוח סילוקין (הסכם פירעון) של קרן שווה או שפיצר, צמידות למדד, למטבע זר או לקבוע ועוד.

פרמטרים אלו קובעים בסופו של יום כמה ריבית תשלמו על הכסף שלוויתם ובאיזה אופן תחזירו אותו לבנק. על כן, חשוב להריץ סימולציות שונות במחשבוני ההלוואה, להכיר את משמעות הפרמטרים, לערוך השוואות בין ההצעות ולהכין טבלה מסכמת של הנתונים טרם לקיחת החלטה.

ריבית פריים זו לא מילה גסה

בבסיס כל החישובים בין הבנקים ללקוחותיהם ניצבת ריבית פריים. על כן, כאשר הבנק מלווה כסף ללקוח, ההלוואה היא בריבית פריים פלוס אחוז מסוים. האחוז הנוסף מהווה את הרווח של הבנק. לקיחת משכנתא הצמודה לפריים פירושה כי ההחזרים החודשיים משתנים (עולים או יורדים) בהתאם לשינויים בריבית הפריים.

כדאי לבדוק מהי ריבית הפריים טרם ביצוע העסקה ומהם התנאים השונים בין הבנקים. לדוגמא, פריים פלוס 2% או פריים פלוס 2.25% נראים לכאורה כחסרי משמעות. אולם, מי שמתמצא בנושא מבין כי פער של רבע אחוז על הריבית יכול להצטבר לכדי סכומים של מאות ואלפי שקלים שכולנו מעדיפים לחסוך. אנו מציעים לעשות זאת עבורכם ולחסוך לכם ריביות גבוהות ומיותרות.

פעם בחודש מפרסם הנגיד את שיעור הריבית של בנק ישראל, המהווה את הריבית הרשמית של מדינת ישראל. על פי ריבית זו מלווה בנק ישראל כספים לבנקים המסחריים במדינה. ריבית פריים היא הריבית הרשמית פלוס 1.5 אחוז, נכון להיום.

מהיכן כדאי לקחת משכנתא?

פעמים רבות ישנם הבדלים מהותיים בין התנאים המוצעים בבנקים השונים, ואף בין הסניפים השונים של כל בנק. טרם לקיחת החלטה חשוב לפנות לכמה מקורות ולקבל מספר הצעות לצורך השוואה.

חשוב לזכור כי תנאי המשכנתא ניתנים למשא ומתן, ולכן חשוב להגיע עם ידע מוקדם רב ככל האפשר. באינטרנט קיים מידע רב בנושא. ניתן, כדאי וחשוב לעשות מחקר טרם קבלת הצעות מהבנק, וכמובן, לקבל שלוש עד ארבע הצעות שונות טרם קבלת ההחלטה.

אנו מציעים לעשות את כל אלו עבורכם, כי רק כך ניתן לנהל משא ומתן אמיתי, להשיג את התנאים הנכונים לכם ביותר ולחסוך בהוצאות מיותרות.