הלוואות או לא להיות

במהלך החיים, אנחנו נתקלים לעיתים בצורך לקיחת הלוואה למטרות שונות. הסיבות יכולות להיות רבות ומגוונות, אך כולן חשובות – הלוואה לרכישת מכונית, לימודים אקדמאיים, חתונה משפחתית, שיפוצים בבית או אפילו נסיעה לחו"ל שתמיד רצינו לעשות. בטרם לקיחת ההלוואה, כדאי לדעת כיצד להשוות בין הלוואות שונות שמוצעות בשוק ולהיות מודעים לצרכים, כדי להבין איזו הלוואה היא המשתלמת ביותר עבורנו.

הלוואות במגוון אפשרויות ומסלולים

לפני הכול, ניתן פשוט לפנות לבנק שלכם בעניין הלוואות. אחרי הכול אתם מתנהלים מולו בשגרה ומכירים את הנפשות הפועלות, אך אליה וקוץ בה. ברגע שלקחתם הלוואה מהבנק שלכם, מסגרת האשראי בחשבון שלכם תרד משמעותית, דבר שעלול להגביל אתכם לאורך זמן עד לתשלום מלא של סכום ההלוואה.

האפשרות השנייה ללקיחת הלוואות, היא חברות האשראי. גם שם, הסכומים אינם גדולים והריביות מאוד גבוהות. מה שחשוב כשניגשים לעסקה כזו, הוא בירור גובה הריבית. למרות זאת, אל תתנו לאלמנט ההחזר החודשי הנמוך להשפיע על שיקול דעתכם. כמו כן קיימות חברות המימון, שם ניתן לקבל הצעה להלוואה לכל מטרה. בכל אופן, תמיד כדאי לבדוק בכל הצעה את הסכום הכולל בסוף התקופה, גובה הריבית, ההחזר החודשי והעמלות כמובן. רצוי לקבל לפחות שלוש הצעות לאשראי חוץ-בנקאי לפני סגירת העסקה.

חברות הביטוח זה בטוח?

אפשרות נוספת שעומדת בפניכם, היא חברות הביטוח ובתי ההשקעות שמנהלים חסכונות פנסיוניים ומאפשרים לקחת הלוואה כנגד שעבוד הפנסיה. במקרה הזה, הריביות הממוצעות על הלוואות מסוג זה נמוכות יחסית להלוואות אחרות כיוון שלקיחת הסיכון נמוכה בהתאם וההלוואה ניתנת כנגד חיסכון שלכם. עם זאת, חשוב לזכור ששעבוד הפנסיה שלכם היא פעולה מסוכנת מאחר ובמצב בו לא תוכלו להחזיר את ההלוואה, הסכום החודשי אותו תפרישו לפנסיה יקטן לעיתים בצורה משמעותית. יתרה מזאת – אם תחליטו בשלב כזה או אחד לפדות את התוכנית, לא תוכלו לעשות זאת עד שתפרעו את ההלוואה במלואה.

ממוצעי הריביות

ממוצע הריבית משתנה מאוד בין האפשרויות. בהלוואות בנקאיות, מדובר ב- 5% עד 6%, בהלוואות חוץ בנקאיות מדובר ב- 8% עד 9% ובהלוואות מחברות ביטוח, מדובר ב-2% עד 4%. לרוב, האחוזים נוספים לריבית הפריים שכיום עומדת על 2.5%. כפי שאפשר להבין, חשוב תמיד לבדוק את האפשרויות, לקבל את מירב ההצעות ולחשב בצורה כלכלית כמה תוכלו להחזיר כל חודש. כמובן שלא יזיק גם להתמקח ולהיעזר במידע מקדים וסקר שוק שנערך לפני כן.

אז למה אנחנו?

  • הראל פתרונות אשראי בודקת עבורכם מגוון אופציות להלוואה, אנו חוסכים לכם את הזמן והריצות ומגישים לכם את ההצעות אחרי שבדקנו אותן לעומק.
  • תנאי ההלוואה שניתנם דרכנו מותאמים לכם אישית לפי יכולתכם הכלכלית.
  • אנו עוברים אתכם את התהליך מתחילתו ועד סופו, ומלווים אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת הכסף לחשבון.
  • את ההלוואות דרכנו ניתן לסגור בכל שלב ללא תשלום קנסות מיותרים.
  • אנו עובדים עם גופים פיננסים גדולים ובנקים המאושרים ע"י משרד האוצר.
  • במידה ולקוח מעוניין בכך אנו נותנים לו ייעוץ פיננסי ועוזרים לו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורו.